DKS

Blog

Funkcje kserokopiarki

Funkcje kserokopiarki

Nie tylko powielanie - funkcje współczesnych kserokopiarek

Naturalnym jest, że urządzenia zdolne do powielania dokumentów wyposażone są również w funkcję druku, jednak nie mówimy tutaj wyłącznie o możliwości wyprodukowania czarno-białego dokumentu. Wydajność na poziomie kilkudziesięciu kartek na minutę, druk kolorowy o niezwykłej ostrości i nasyceniu barw, możliwość druku z pamięci USB, smartfona, a także bezpośrednio ze skrzynki mailowej oraz chmury danych - to możliwości jakie dają nowoczesne kserokopiarki.

Na przestrzeni ostatnich lat podobnemu rozbudowaniu uległa funkcja skanowania. Nie mówimy już tylko o sprowadzeniu obrazu dokumentu do postaci pliku JPG na komputerze. Współczesne urządzenia umożliwiają zapisanie treści w wielu formatach (PDF, PowerPoint, Word etc.), a nawet bezpośrednie wysłanie wiadomości mailowej czy automatyczne wykańczanie dokumentu. Do tego funkcja skanowania umożliwia automatyczne rozpoznawanie skanowanego dokumentu i zapisanie pliku z obrazem w odpowiednim katalogu - np. „faktury działu handlowego „. Rozpoznanie pisma odręcznego jest również brane pod uwagę przez algorytmy zaszyte w oprogramowaniu.

Obszarem najprężniej rozwijającym się są jednak wszelkie funkcje związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Możliwość ograniczenia uprawnień dla poszczególnych użytkowników, uwalnianie wydruku dopiero po osobistej akceptacji przy urządzeniu czy zaawansowane szyfrowanie to tylko niektóre z tego typu użyteczności. Warto wspomnieć ,że producenci przewidzieli opcję kasowania dysku twardego drukarki , zazwyczaj kasowanie to spełnia dość restrykcyjne normy bezpieczeństwa i można wykorzystać je np. przy oddaniu urządzenia do utylizacji.

Ostatnio zainteresowanie wśród naszych klientów wzbudza tzw. opcja wydruku podążającego - jako jedna z funkcji oprogramowania do zarządzania polityką wydruku w firmie klienta. Wydruk podąża za pracownikiem - oznacza to, że pracownik po zalogowaniu do dowolnej drukarki w firmie może wydrukować dokument jaki wysłał do druku. Pracownik korzysta z tej drukarki , która aktualnie jest wolna lub która jest „po drodze” . Administrator takiego oprogramowania ma możliwość ustawienia tzw. polityki wydruku w firmie . Jedną z funkcji, która może zainteresować administratora floty maszyn jest funkcja podglądu np. pierwszej strony kopiowanego dokumentu aby stwierdzić czy pracownik wykonuje kopię w ramach pracy czy prywatnie. Należy dodać również ,że współpraca pomiędzy użytkownikiem urządzenia , a firmą serwisującą opiera się na oprogramowaniu do monitorowania stanu urządzenia. Takie oprogramowanie pozwala na wysłanie naszym klientom tonera w odpowiednim momencie – np. gdy poziom tonera spadnie do 15% lub gdy program stwierdzi ,że tonera ubywa tak szybko, że nie wystarczy na 5 dni. Pozwala to na wyeliminowanie przestojów urządzenia.

 

Odkrywaj przydatne funkcje kserokopiarek

Dodatkowe funkcjonalności, zwiększone bezpieczeństwo oraz brak konieczności inwestowania w kilka maszyn doprowadziły do znacznego wzrostu popularności wielofunkcyjnych kserokopiarek. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową specyfikacją konkretnych modeli z tej kategorii, które dostępne są na naszej stronie internetowej.


Podziel się tym postem:
(function(h,o,t,j,a,r){ h.hj=h.hj||function(){(h.hj.q=h.hj.q||[]).push(arguments)}; h._hjSettings={hjid:2359560,hjsv:6}; a=o.getElementsByTagName('head')[0]; r=o.createElement('script');r.async=1; r.src=t+h._hjSettings.hjid+j+h._hjSettings.hjsv; a.appendChild(r); })(window,document,'https://static.hotjar.com/c/hotjar-','.js?sv=');