DKS

Blog

Kserokopiarki, zakup czy wynajem

Kserokopiarki, zakup czy wynajem

Zakup czy wynajem - sposoby pozyskania kserokopiarki

Dokonując zakupu tego rodzaju urządzeń musimy liczyć się z koniecznością poniesienia znacznych kosztów jednorazowych, jednak w zamian za to zyskujemy pewien stopień niezależności finansowej - brak regularnych opłat może znacząco odciążyć budżet firmy. Warto jednak pamiętać, że w przypadku nabycia sprzętu na własność jesteśmy odpowiedzialni za jego konserwację oraz wymianę poszczególnych podzespołów, a częstotliwość usterek zdecydowanie zwiększa się proporcjonalnie do czasu użytkowania. Kilkuletnie urządzenia niestety szybko tracą także na wartości, dlatego odzyskanie zainwestowanych środków przy sprzedaży jest raczej niemożliwe.

Wynajem kserokopiarki nie wymaga z kolei inwestycji wstępnej, nakładając jednak na przedsiębiorcę stałą opłatę w formie miesięcznego czynszu, który obejmuje określony pakiet wydruków. W tym przypadku jednak przedsiębiorca nie musi przejmować się praktycznie żadnymi dodatkowymi kosztami, oprócz konieczności nabycia papieru. Abonament obejmuje wszelkie prace konserwacyjne oraz serwisowe, gwarantując jednocześnie priorytetową obsługę, co ma szczególne znaczenie w kontekście ciągłości pracy - w przypadku poważnej awarii urządzenie jest zwyczajnie wymieniane, tymczasowo lub na stałe.

Kserokopiarka - zakup czy wynajem?

Choć zakup kserokopiarki daje całkiem realną niezależność finansową, trudno jednak zignorować korzyści wynikające z wynajmu urządzenia. Finalnie na opłacalność tej decyzji wpływa również skala oraz okres trwania przedsięwzięcia, co również warto wziąć pod uwagę. Jeżeli zastanawiasz się czy kupić czy wynająć urządzenie skontaktuj się z nami. Przeprowadzimy darmowy audyt i po dokładnej analizie potrzeb Twojego biura dobierzemy optymalne urządzenie czy flotę urządzeń, co przełoży się na lepszy komfort pracy, ułatwi i przyśpieszy wiele procesów, a dodatkowo pomoże wprowadzić oszczędności. Zapraszamy do kontaktu.


Podziel się tym postem:
(function(h,o,t,j,a,r){ h.hj=h.hj||function(){(h.hj.q=h.hj.q||[]).push(arguments)}; h._hjSettings={hjid:2359560,hjsv:6}; a=o.getElementsByTagName('head')[0]; r=o.createElement('script');r.async=1; r.src=t+h._hjSettings.hjid+j+h._hjSettings.hjsv; a.appendChild(r); })(window,document,'https://static.hotjar.com/c/hotjar-','.js?sv=');