DKS

Blog

Czym są składarki wielkoformatowe?

Czym są składarki wielkoformatowe?

 

Pomagają kompletować dokumenty

Te urządzenia przede wszystkim umożliwiają zaginanie rysunków, planów, map oraz wielu innych projektów. Mogą być one wykonane z papieru o różnej gramaturze, ale i z materiałów wykorzystywanych przez atramentowe lub elektrostatyczne plotery. Ich głównym zadaniem jest złożenie w zawrotnym tempie druków wielkoformatowych w dużych nakładach. W zależności od wybranego modelu, ich wydajność może sięgać nawet kilkudziesięciu metrów na minutę. Umożliwiają składanie największych dokumentów w zaledwie kilka sekund, przy jednoczesnym zachowaniu ponadprzeciętnej dokładności. Obsługują wszystkie formaty, wtymA2, A1, czyA0.

Złożone materiały mogą przyjmować postać harmonijki lub wszelkich innych kształtów sprawiających, że korzystanie z mapy,czy projektu staje się niezwykle wygodne.

 

 

Dwa tryby pracy

Składarki wielkoformatowe dostępne są na rynku w dwóch wersjach – on-line oraz off-line. Pierwsza z nich sprawdza się w miejscach, w których obrabiane są duże nakłady drukowanych materiałów. Urządzenie tego typu podłączone z jednym ploterem tworzy zestaw umożliwiający w pełni zautomatyzowaną, niczym nieprzerwaną i wydajną pracę.

Z kolei wariant off-line dedykowany jest do biur i agencji, w których składarka wielkoformatowa musi obsługiwać kilka ploterów. Najlepiej sprawdza się wtedy, gdy pracownik zobowiązany jest przenosić materiały z kilku rozstawionych po pomieszczeniu drukarek.

Ponadto, składarki umożliwiają użytkowanie dokumentów od razu po wyjęciu z urządzenia, ale i przygotowują je do dalszej obróbki. W prosty sposób można nastawić maszynę do pozostawienia marginesu lub miejsca na bindowanie. Całość odbywa się niezwykle szybko, a sama obsługa jest w pełni intuicyjna. 

Na decyzję o zakupie składarki wielkoformatowej przemawia również fakt, że nie jest to urządzenie o dużych rozmiarach. Ustawione w pomieszczeniu nie zaburza jego ergonomiczności, a dodatkowo charakteryzuje się niezwykłą energooszczędnością.


Podziel się tym postem:
(function(h,o,t,j,a,r){ h.hj=h.hj||function(){(h.hj.q=h.hj.q||[]).push(arguments)}; h._hjSettings={hjid:2359560,hjsv:6}; a=o.getElementsByTagName('head')[0]; r=o.createElement('script');r.async=1; r.src=t+h._hjSettings.hjid+j+h._hjSettings.hjsv; a.appendChild(r); })(window,document,'https://static.hotjar.com/c/hotjar-','.js?sv=');